hovawart

 
KONTAKT:
Bára Homolková
Klánovická 705/5, Praha 9, 198 00
e-mail:barahomolkova@seznam.cz
tel.: 732 825 878
 

 

 
Design by Bára Homolková
Webmaster: moonbarks
Kontakt: Bára Homolková, email:barahomolkova@seznam.cz, tel.: 732 825 878, adresa: Klánovická 705/5, Praha 9, 198 00
Linka

Jak to začalo

Není třeba rozepisovat se o své lásce ke psům ani o výběru plemene neboť pokud pročítáte naše stránky je Vám to naprosto jasné a trpíte stejným „hovi postižením“. Co ale jistě nevíte jak jsme si vybrali právě zakladatelku našeho chovu Yris Gasko Prim.

Maminka Oriflame, známá krásná celočerná fenka, vítězka jak speciálních tak klubové výstavy, mnohonásobná šampionka i Světová vítězka a otec Ozi také multi šampion a Světový vítěz 2006 oba v první třídě chovnosti s mnoha zkouškami, pěkným exteriérem nemohli zplodit jiná než krásná a perspektivní štěňata a Yris je jedním z nich.

Při mé první návštěvě u chovatelky jsem jako člověk netoužící ani po výstavách ani po výcviku hlásala, že chci klidné a flegmatické štěně. Učarovala mi taková chlupatá koule sedící opodál.

Po pár dnech v novém domově se z klidného zvířete stalo tornádo, temperamentní „třeštiprdlo“, které chvilku neposedělo, při pohlazení žvýkalo prsty a vyfotit se dalo téměř jen když spalo. A dnes jsem za to ráda a už vím proč se chovatelka potutelně usmívala.

Díky jejímu pěknému exteriéru jsme propadli i kouzlu výstav a díky „cvičitelnosti“ a chuti do práce trávíme čas na cvičáku v dešti, sněhu i vedru pokud to jde. Vstáváme v šest ráno na stopy a to prosím i v neděli. Ale co víc si přát než když dva dělají, co je spolu baví.

Yris jsme po třech letech uchovnili v krásné I. třídě chovnosti a založili Chráněnou chovatelskou stanici Arcana dei. Naši psi žijí s námi v úzkém kontaktu v domácnosti s malým dítětem.

Z druhého "B" vrhu zakladatelky naší chovatelské stanice Yris jsme si nechali štěňátko Brixie - plavou fenku, která, doufám, bude důstojnou nástupkyní své matky. Povahově je docela jiná než její maminka, takže nám přináší mnoho nového a stále se učíme. Díky psům (hlavně) jsme se přestěhovali do srdce Českého ráje, koupili domeček a psům nabídli 10 tisíc metrů čtverečních - komu by to bylo málo :-)

Již od svých asi 21 let zpracovávám grafický design v časopise Svět psů.

Vítáme kontakt s majiteli našich štěňátek po celý jejich život a nabízíme maximální servis, pomoc a rady, co můžeme, zvládneme a víme.

 

 

Co je cílem?

Cílem je samozřejmě odchovávat především zdravá, vyrovnaná a socializovaná štěňata, která budou milými společníky svým novým majitelům ať už při výcviku, na výstavách, při procházkách nebo na gauči. Pro všechny tyto činnosti mají odkud dědit.

Tatínka od štěňat vybíráme především s ohledem na zdraví, povahu a až na třetím místě exteriér budoucích štěňat.

Posléze je naším cílem najít takové majitele, aby štěňátka od nás žila především spokojený život.

 

Nabízíme

Majitelům štěnátek nabízíme veškerou pomoc ve všech fázích života psa. Ať je to zdraví, výchova, pomoc s uchovněním, výstavami nebo řešení možných výchovných problémů.

Každý nový majitel se může spolehnout na kupní smlouvu, očkovací průkaz, výbavičku a slušné čestné jednání. Štěňátka jsou při odběru samozřejmě očkována, odčervena, ve skvělé kondici a očipována.

Průkaz původu je zasílán až během prvních měsíců života u nového majitele ihned po jeho vystavení.

 

Vítáme

Vítáme účast minimálně na svodu a pokud se s našimi odchovy cvičí nebo chodí na výstavy. S tím vším rádi poradíme. Ale úplně nejraději jsme když se pejsek má „jednoduše“ dobře. Zároveň požadujeme trvalý kontakt s majiteli a odmítáme jakékoli formy týrání.

 

Těšíme se právě na Vás a průběžně přijímáme záznamy na budoucí štěňátka.